ניתוח אף בשיטה הסגורה

אנחנו יכולים לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

מבצעים מטורפים מבית

מלאו את הטופס ונציג פרופורציה חוזר אליכם עם ההטבות הכי שוות!

ניתוח אף בשיטה הסגורהבמידה ואתם מתעניינים בנושא ניתוח אף עבור עצמכם או עבור מכריכם או משפחתכם, ודאי נתקלתם בשתי שיטות הניתוח: האופציה הפתוחה ואופציית ניתוח אף בשיטה בסגורה. אין זה משנה, אם מטרת ניתוח האף היא אסתטית כמו אף גדול או ארוך מידי או אף לא סימטרי או עם עקמומיות או גבנון או שהמטרה היא לצורך רפואי כגון קושי בנשימה, מום מולד וכד'. בשני המקרים והסיבות למעבר הניתוח, הוא יתבצע באמצעות אחת מהשיטות הללו. 

ניתוח אף בשיטה הסגורה נחשב לוותיק ביותר בתחום, כאשר השיטה הפתוח התפתחה ממנו. בשנים הראשונות, השיטה הסגורה הייתה השלטת ולאחרי השיטה הפתוחה תפסה את מקומה. הסיבה לכך הייתה כי בעוד השיטה הסגורה דרשה מיומנות רבה מאוד וניסיון רב כדי להצליח בה, השיטה הפתוחה נחשבה קלה ללמידה וליישום, כך שרופאים צעירים וחדשים העדיפו להתנסות בה. בתקופה האחרונה, שבה השיטה הסגורה לתפוס את הבכורה (במקרים בהם גם היא וגם הפתוחה מתאפשרות) ורופאים רבים חוזרים לנתח איתה, בעיקר בשל היותה נוחה וקלה יותר לפציינט המנותח.

חתכים זעירים ונסתרים

ניתוח אף בשיטה הסגורה הוא ניתוח שבו מבצע המנתח חתכים זעירים בחלק הפנימי של הנחיר. החתך נעשה בחלק גבוה יחסית של חלל הנחיר, כדי שלא יראה מבחוץ, גם אן המטופל ירים את ראשו לאחר הניתוח או כשיסתכלו עליו מלמטה.  זה גם יתרונו היחסי של ניתוח אף בשיטה סגורה. החתך קטן מאוד ונסתר, כך שהסיכוי שהצלקת לא תתרפא – קטן ובכל מקרה, גם אם תישאר צלקת, היא תהיה נסתרת מן העין. חשוב להדגיש כי ניתוח אף בשיטה הסגורה נעשה לרוב בהרדמה מקומית או מלאה.

דרך החתכים הקטנים הללו, בתוך חלל האף, קשה לעבוד. בגלל קוטנם ובגלל שהתנועה נעשית דרך חלל האף, חופש התנועה והגישה מצומצמים יותר. לכן נדרשת מיומנות גבוהה ובעיקר תכנון מוקפד עוד בטרם הניתוח. המנתח מבצע את הטיפול או התיקון הנדרש בשלד האף, העצמות הסחוס וכד' ובסיום הניתוח המנתח סוגר את החתכים עם תפרים נמסים, הנעלמים עם הזמן ולמעשה, לאחר תקופת ההחלמה, איש לא יכול לדעת כי האף עבר ניתוח כלשהו.

קראו עוד: השלבים בניתוח אף

השיטה הסגורה VS. השיטה הפתוחה

אם ניתוח אף בשיטה הסגורה מתאפיין בחשיפה מנמלית של שלד האף, הרי שבשיטה הפתוחה נעשים כמה  חתכים חיצוניים, בדרך כלל בחלק התחתון המפריד בין הנחיריים ובנוסף להם כמה חתכים פנימיים. לאחר החתכים, המנתח למעשה כמו מקלף את שלד האף מקליפת העור והרקמות הרכות ומגלה את כל האף מבחינת השלד והסחוס, כך שהוא יכול לגשת בקלות ובאופן ישיר יחסית אל כל חלק וחלק באף. , כאמור, כמעט ואין חשיפה של השלד ולכן היא נחשבת ליותר מורכבת ורק מנתחים מיומנים ומנוסים בוחרים בה. מדוע אם היא כל כך קשה יש עדיין הבוחרים בה? 

הסיבה היא כי מעבר לעובדה שניתן להגיע באמצעותה לתוצאות קוסמטיות איכותיות, ניתן לעשות זאת באמצעות פגיעה מינימלית ברקמות הרכות ובעור סביב האף.  אין מדובר פה רק ביתרון אסתטי (למרות שגם הוא חשוב) אלא בכך שהניתוח הוא קצר יותר ובגלל החתכים הקטנים יותר- גם זמן ההחלמה נחשב מהיר יותר וכמוהו שלב ההגעה לתוצאה הסופית הראויה. באופן טבעי, בשל העובדה שהוא גם קצר יותר, ניתוח אף בשיטה הסגורה גם נחשב לזול יותר מזו של השיטה הפתוחה, בשל העובדה כי הוא דורש פחות שעות חדר ניתוח, שעות צוות וכד').

באיזו שיטה לבחור

אז אם שואלים אותנו, באיזו שיטה לבחור? השיטה הפתוחה או דווקא ניתוח אף בשיטה הסגורה? חלק מן הרופאים אכן ישאלו אותנו. זה חלק מהעניין לשתף אותנו בתהליך וליצור תקשורת טובה ואמון. אולם בסופו של דבר, מה שיקבע את זהות שיטת הניתוח הם רק הסיבות המקצועיות והמיומנות של הרופא בשיטה. למרות שאת רוב התיקונים והטיפולים המורכבים ניתן לבצע באמצעותה, לא תמיד ניתן להשתמש בשיטה הסגורה. כאשר מדובר בטיפול או תיקון בקצה האף, לרוב יעדיפו את השיטה הפתוחה, שכן הגישה אל קצה האף מתוך הנחיריים מוגבלת. מנגד, כאשר מצב העור או הרקמות הרכות אינו משביע רצון, המנתח יעדיף פחות להתעסק בהם ויבחר בשיטה הסגורה. לא פחות חשובה היא ההיסטוריה הרפואית של כל מטפול שגם לה ישי השפעה על שיטת הניתוח.

ניתוח אף בשיטה הסגורה נחשב לניתוח נוח וקל יותר מן המטופל אבל הוא יותר מורכב ומאתגר עבור המנתח ולכן רופאים רבים, ביחוד צעירים ובלתי מנוסים, נמנעים ממנו. לעומתם רופאים שכבר שולטים בטכניקה ומיומנים ומנוסים, יעדיפו את השיטה הסגורה, שמגדילה במעט את אחוזי ההצלחה ומקלה על התהליך ובעיקר מביאה לשביעות רצון רבה מצד המטופלים.

אז הדבר תלוי במרפאה או ברופאים שתפנו אליהם. יתכן והם יציגו בפניכם את 2 השיטות ואת היתרונות והחסרונות של כל אחד ובמידה והם שולטים באותה הרמה בשתי הטכניקות יתנו לכם לבחור. במידה והם ממליצים לכם על שיטה מסוימת, סמכו על הידע שלהם והיו בטוחים כי הם קיבלו את החלטה הנכונה עבורכם.

קראו עוד: כמה יעלה ניתוח אף?

ד"ר אור בנאל ניתוחי אף

ד"ר אור בנאל ניתוחי אף

ד"ר אור בנאל מייסד המרכז לניתוחי אף בישראל. הפורטל המקצועי ביותר בתחום ניתוחי האף ונושאים נוספים נילווים.

מבצעים מטורפים מבית

מלאו את הטופס ונציג פרופורציה חוזר אליכם עם ההטבות הכי שוות!