ניתוח אף ללא שבירת עצם – זה אפשרי

אנחנו יכולים לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

מבצעים מטורפים מבית

מלאו את הטופס ונציג פרופורציה חוזר אליכם עם ההטבות הכי שוות!

ניתוח אף ללא שבירת עצם לפני קבלת ההחלטה על ניתוח אף, חשוב לברר את כל הפרטים הנוגעים למהלך הניתוח, התוצאה המצופה, סיבוכים או תופעות לוואי פוטנציאלים.

קיימות מספר אפשרויות ניתוח הניתנות לבחירת הרופא על פי ניסיונו, מומחיותו והבעיה העומדת בפניו. עובדה זו לא צריכה להפחית מתחומי אחריותו של המטופל הפרטי, שצריך להבין את האפשרויות הניצבות בפניו ואת מהלך הניתוח המצופה. ככל שהפגישה עם המנתח הספציפי תהיה פתוחה וכנה יותר, כך המטופל יוכל לקבל תשובות על שאלות רבות יותר.

מיישרים את עצם האף במקום לכרות אותה

המונח של שבירת עצמות נבע מכך שהמנתח אשר נדרש ל"יישר" אף בעל גבנון, נדרש למעשה לקרב את העצמות הנמצאות בבסיס האף, ולהצר אותו. פעולה זו הילכה ועדיין מהלכת אימים על רבים אשר פוחדים מהניתוח עקב "שבירת העצמות" המתרחשת בהם.

אך חשוב להבין שללא שבירת עצמות אלה, יישאר רוחבו המלא של גב האף, וייצור חללים פנימיים בין פנים האף וחוץ האף. מצב זה לא רק שלא ייראה טוב, אלא גם עלול ליצור בעיות רפואיות ופיסיות אחרות. קיימים מקרים בהם אין צורך לשבור את העצם, מכיוון שהבעיה הינה מינורית. במקרים אלה יידרש הרופא רק לשייף את העצם, באופן אשר יישר את הגבנונית, וייצור מבנה אסתטי יותר.

כך או כך, כדאי לקחת בחשבון כי הרופא משתמש בכלים עדינים ומיוחדים, אשר אינם מסבים כאב או אי נוחות במהלך הניתוח, כך שסביר להניח כי מלבד דפיקות המכשירים זה בזה, לא יחוש המטופל כל כאב.

תקופת ההתאוששות

ככל שההתערבות הכירורגית תהיה קטנה יותר, כך תקופת ההחלמה תהיה קצרה יותר. סביר להניח כי ניתוחים אשר לא יידרשו חיתוך עצם, ישפיעו פחות על הנפיחות בפנים, כך שהחולה יוכל להתרשם מהתוצאות הסופיות באופן מהיר יותר. כמו כן, הוא יוכל לחזור לפעילות יומיומית תוך פרק זמן קצר יותר. מעבר לכך, ככלל ניתוחי האף, גם ניתוח זה ידרוש, קרוב לוודאי גבס והכנסת טמפונים לספיגת הדימום.

 הגבס אשר יורד לאחר כשבוע, יוכל לחשוף הן את הרופא והן את המטופל לאף החדש. עם זאת, יש לקחת בחשבון, כי קיימים הבדלים אינדיבידואלים, כך שנפיחויות ושטפי דם בפנים יחלפו באופן ובמהירות שונה מאדם לאדם. במעקב אצל הרופא המנתח, ישנה חשיבות למניעת ובקרת תופעות לוואי או סיבוכים פוטנציאליים של ניתוחי האף.

ד"ר אור בנאל ניתוחי אף

ד"ר אור בנאל ניתוחי אף

ד"ר אור בנאל מייסד המרכז לניתוחי אף בישראל. הפורטל המקצועי ביותר בתחום ניתוחי האף ונושאים נוספים נילווים.

מבצעים מטורפים מבית

מלאו את הטופס ונציג פרופורציה חוזר אליכם עם ההטבות הכי שוות!