הנחיות להתאוששות והחלמה לאחר ניתוח אף

אנחנו יכולים לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

מבצעים מטורפים מבית

מלאו את הטופס ונציג פרופורציה חוזר אליכם עם ההטבות הכי שוות!

החלמה מניתוח אףניתוח אף הוא הליך פולשני, הכרוך בסיבוכים אפשריים ותקופת החלמה ארוכה למדי. למרות שברוב המקרים התוצאות מספקות ומשביעות רצון, יש לחשוב על הקשיים הזמניים הכרוכים בתקופת ההחלמה.

תופעות הלוואי הלולות להתבטא בקשי נשימה, בצקת ונפיחות מקומית, שינויים במצבי הרוח, שטפי דם וכאבים. רוב תופעות הלוואי הן וברות חלוף כעבןר מספר ימים.

הפתרון לבעיית הכאבים שמטרידה רבים מן המטופלים הוא על ידי לקיחת תרופות משככות כאבים (כדוגמת אקמול או אופטלגין). יש לקחת בחשבון כי תקופת החלמה לאחר ניתוח אף הינה אינדיבידואלית לכל אדם ומטופל, על פי סף הכאב אותו הוא יכול לסבול, מצב עור הפנים, מצב בריאותי ומהלך הניתוח אשר הוכתב על ידי ניסיונו של הרופא.

ניתוחי אף: חשוב להבין את הסיבוכים האפשריים

רוב ניתוחי האף מבוצעים ממניעים קוסמטיים, למרות שחלקם מבוצעים גם למטרות רפואיות ולפתרון בעיות מבניות שונות. ניתוחי האף נעשים לאחר התלבטויות רבות של המטופלים בנוגע לבחירת המנתח, סוג הניתוח וסביר להניח כי גם לגבי עלותו.

לפני הניתוח, על הרופא להסביר למטופל את הסיבוכים ותופעות הלוואי האפשריים שעלולים להתרחש, ולאשרר את הבנתו. בשיחה זו, ימליץ כבר הרופא וייתן טיפים נוספים לגבי תקופת ההחלמה, לאחר השחרור מהאשפוז. ברוב המקרים, הרופא ממליץ על החלמה לאחר ניתוח אף של שבוע, בהתאם להיקף הניתוח והסיבוכים שהתגלו. פגישת מעקב נקבעת עם הרופא לאחר כשבוע לשם הורדת הסד.

מהיציאה מבית החולים ועד פגישת המעקב: זה מה שמצפה לכם בתקופת החלמה לאחר ניתוח אף

הימים הראשונים של הניתוח עלולים להיות הקשים ביותר ולכלול קשיי נשימה, שינויים במצבי הרוח, כאבים, נפיחות ושטפי דם. המטופל יתקשה לנשום דרך האף, אשר יהיה נפוח ובעל קרישי דם רבים, כתוצאה מהניתוח. ההמלצה היא לשכב ולהתהלך עם ראש מורם וזקוף עד כמה שאפשר.

מצב זה ישתפר רק לאחר שהנפיחות והבצקות ירדו, לפעמים גם לאחר מספר שבועות. אין לקנח את האף עד כחודש מיום הניתוח, או לנסות לנקות את קרישי הדם. פעולה זו צריכה להיעשות בביקור אצל הרופא. שטפי הדם והנפיחות מתעצמים ונראים בשיאם ביום השני והשלישי מהניתוח. תופעה זו הינה טבעית וצפויה, כתוצאה מתגובת הרקמות לניתוח. נפיחות זו תחלוף כבר לאחר שבוע, למרות שבאזור האף עלולה להישאר נפיחות מסוימת.

פעמים רבות, גם לאחר הורדת הגבס, נפיחות קלה יכולה להיראות עד כמספר חודשים מיום הניתוח. נפיחות ובצקות קלות לא יפריעו למראה הפנים התקין, ולא תהיה כל בעיה למטופל להתמודד עם פעילויות חברתיות.

החלמה לאחר ניתוח אף ודרכי התמודדות

ההתמודדות עם תקופת החלמה לאחר ניתוח אף הארוכה יחסית, חייבת להתחיל עוד לפני הניתוח עצמו. על המטופל להכין את עצמו לתרחיש זה, ואף לתרחיש קיצוני יותר. היבטים אישיים משפיעים על תקופת ההחלמה, כמו למשל סוג העור. ככל שהעור של המטופל יהיה עבה יותר, כך הנפיחות עלולה להיות ממושכת יותר. אולם בעלי עור דק עלולים לסבול מאקנה ופצעונים המופיעים בסביבות האף ועליו.

בנוסף, מצב הפנים, הנפיחות ושטפי הדם ייראו ביתר קיצוניות מהיום השני לניתוח. פעמים רבות, מצב זה המופיע בפתאומיות מפחיד מטופלים רבים, אשר חוששים לגורל הניתוח. אולם הכנה מקדימה למצב זה עשויה להוריד מהחששות ולהקל על מצב רוחם של המטופלים.

ד"ר אור בנאל ניתוחי אף

ד"ר אור בנאל ניתוחי אף

ד"ר אור בנאל מייסד המרכז לניתוחי אף בישראל. הפורטל המקצועי ביותר בתחום ניתוחי האף ונושאים נוספים נילווים.

מבצעים מטורפים מבית

מלאו את הטופס ונציג פרופורציה חוזר אליכם עם ההטבות הכי שוות!