שיטות ניתוח להצרת אף רחב

אנחנו יכולים לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

מבצעים מטורפים מבית

מלאו את הטופס ונציג פרופורציה חוזר אליכם עם ההטבות הכי שוות!

ניתוח אף רחב ניתוחי אף שמתוכננים לשנות את מבנה האף נקראים רינופלסטיקה. בדרך כלל ניתוחים אלה ישנו את פרופורציות האף ואת המבנה הקיים, כמו למשל במקרה של הצרת האף כאשר האף נראה רחב מדי.

על המנתח יהיה לשים לב להתאמת האף לשאר תווי הפנים כך שלא ייצא צר מדי, ושוב יהיה חסר פרופורציות. בכדי לקבל חוות דעת אובייקטיבית ולתאם ציפיות בטרם הניתוח, יש להיפגש עם המנתח ולבדוק איתו האם האף נראה רחב מדי והאם ישנה אפשרות לתקן זאת.

ניתוח אף רחב מהווה אתגר עבור מנתחים רבים, ועל כן יש לבדוק את ניסיונו של הרופא בסוג ניתוחים מסוג זה. אצל אנשים בעלי אף רחב, עלול העור העוטף אותו להיות גס ועבה, ועל כן לא יאפשר את הגמישות המתחייבת בניתוח זה. לפעמים, ההחלמה ותקופת ההבראה בניתוחים אשר מנסים להצר את האף הרחב תהיה ארוכה יותר ותדרוש סבלנות הן מצד המנתח והן מצד המטופל.

ניתוחי אף רחב

במקרה של אף רחב, ובאפשרות הצרתו, יידרש הרופא לעשות זאת באמצעות פתיחת גב האף, קצה האף, הנחיריים או בשילוב בין האזורים הללו. החלטה זו תיעשה על פי שיקול דעתו של הרופא, ניסיונו ומיומנותו ומגוון הבעיות הנוספות אותן רוצה המטופל לפתור בניתוח אחד.

יש לתאם עם הרופא את בעיית הצלקת אם היא נותרת, ועודף העור אשר מתקבל מהצרת האף. בדרך כלל, בעיות אלו נפתרות באופן טבעי, מכיוון שעור האף מתכווץ ומתאים עצמו למבנה האף. אולם יש לקחת בחשבון כי גם כאשר הניתוח יתוכנן לפרטי פרטים, תוצאותיו לא יהיו משביעות רצון באופן שיספק את המטופל.

מכיוון שניתוח זה נחשב למסובך מבחינת מיומנויות אסתטיות, יש לדון עם הרופא המנתח על מכלול הבעיות ועל אופציות פתרון אחרות. יהיו פעמים, בהם הרופא המנתח, אשר יהיה אמין וישר, ימליץ לוותר על הניתוח, מפאת הסיכונים מחד, והבעיה המינורית מאידך. בכל מקרה יש לשקול את הנושא היטב בטרם לקיחת ההחלטה.

טיפול והתמודדות

גם במקרה של ניתוח אף רחב, צורת הטיפול וההתמודדות תהיה זהה לשאר ניתוחי האף. המטופל ייצא מחדר הניתוח כאשר אפו מגובס, ובדרך כלל פניו יהיו נפוחות. הנפיחות תרד בהדרגה לאחר מספר ימים, והטמפונים אשר הוכנסו לאף בכדי לספוג דימום, יוצאו אף הם.

את הסד המנתח יסיר כעבור שבוע או יותר, בכדי שיוכל להתרשם, פחות או יותר, מהתוצאה הסופית. עם זאת, יש לקחת בחשבון כי לפעמים הנפיחות יורדת בקצב איטי יותר, והתוצאה המתקבלת תלך ותשתפר.

במקרה של הצרת האף, פעמים רבות, צורת ומבנה הפנים תיראה שונה ומשונה למטופל, כך שהוא יתקשה להתרגל למראה עצמו. עם זאת, הדמיה טרם הניתוח, עשויה לסייע למטופל להתרגל ביתר מהירות ולגרום לסיפוק מלא יותר והתמודדות טובה יותר עם התוצאות המתקבלות.

ראו גם:
ניתוח לאף ארוך

ד"ר אור בנאל ניתוחי אף

ד"ר אור בנאל ניתוחי אף

ד"ר אור בנאל מייסד המרכז לניתוחי אף בישראל. הפורטל המקצועי ביותר בתחום ניתוחי האף ונושאים נוספים נילווים.

מבצעים מטורפים מבית

מלאו את הטופס ונציג פרופורציה חוזר אליכם עם ההטבות הכי שוות!