ניתוח אף להורדת גבנון

אנחנו יכולים לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

מלאו את הטופס ונציג חוזר אליכם עם ההטבות הכי שוות!

ניתוח גבנון האףהפרופיל יכול להיות מאופיין עם קסם מיוחד, שכן הוא מהווה היבט של הפנים אותו אדם אינו יכול ממש לראות.

בנוסף לגובה ולצורה של גשר האף, גם קצה האף משפיע על הפרופיל, ויש לקחת שני גורמים אלו בחשבון בעת ניתוח אף להורדת גבנון.

גבנון באף מגיע "במתנה" מההורים

גנטיקה היא הגורם הדומיננטי המשפיע על צמיחת אף עקום או גבנון באף. יחד עם זאת, גם טראומת לידה או טראומה מאוחרת יותר בחיים עלולה לגרום לקימור אף בולט. בחודשים הראשונים לחיי תינוק, האף גדל במהירות. גידול זה נמשך לאט עד גיל ההתבגרות, בו מתרחש שיא שני בקצב צמיחת האף. פגיעה בסחוסים העליונים או במחיצת האף עלולה להשפיע על קמרון מכלול הסחוסים באף ובסופו של דבר לגרום לגבנון.

בנוסף, אם טראומה גורמת לקריסת אמצע האף או לנטיית הקצה שלו כלפי מטה, עלול המצב להתבטא בגבנון. הקימור הגרמי והסחוסים באף תורמים לגבנון באף. עצמות האף משתנות בגודלן, בצורתן ובעוביין, ובאופן כללי ספקות את התרומה הקטנה יותר לבליטת הגבנון.

חשוב לעבור בדיקות מקיפות לפני ניתוח אף

לפני הניתוח, המנתח מבצע הערכה כירורגית לבדיקה קפדנית של ההיסטוריה הרפואית של המטופל וקביעת חוות דעת לגבי התוצאות האפשריות. שאלות פרטניות לגבי טראומת עבר ואף תסמיני חסימה בדרכי הנשימה צריכים להיבדק, וצילומי רנטגן משמשים לאבחנה מקיפה יותר.

המנתח חייב להתחשב בחששות של המטופל ולענות על שאלותיו בנוגע לסיכויי תיקון מצב האף. בהתאם, הציפיות של המטופל מניתוח האף חייבות להיות מציאותיות. המנתח מציג בפניו צילומים של 'לפני ואחרי' על מנת להמחיש לו את אפשרויותיו ואולי חשוב מכך, המטופל מקבל מושג לגבי מה שאינו אפשרי.

ניתוח אף גבנון באף: מה צריך לקחת בחשבון?

גבנון אף עלול לגרוע מאסתטיקת האף והפנים הכללית, בעיקר בגלל הבולטות של האף ביחס לתווי פנים מרכזיים אחרים. בקרב גברים, גשר האף צרי להיות יש או קמור במקצת לשם הענקת פרופיל פנים חזק וגברי. בקרב נשים, גשר האף צריך להיות ישר יחסית, כאשר קצה האף מורם במילימטר אחד או שניים.

בעת ניתוח אף, יש להתחשב בעומק הזווית של קצה האף. כאשר הגבנון בולט, יש להתחשב במראה המצח. שורש האף צריך להתחיל ברמה של קמט עם זווית פרופורציונאלית. זווית האף נמדדת באמצעות ציור קו החוצה את גשר האף. הורדת הגבנון לרמת זווית גדולה מידי, עלולה לגרום לכריתה מוגזמת של הגבנון.

יש לקחת בחשבון גם את עובי העור המשתנה מעל האף. מעטפת רקמת העור הרכה נוטה להיות דקה במעלה האף, וכריתת קו ישר של הגבנון עלולה לגרום למראה של מקור. עצמות האף צריכות להיות מוערכות מבחינה סימטרית ומבחינת רוחבן. יש לבצע בדיקה להערכת כל סטייה במחיצה או היצרות כלי נשימה.

את קצה האף יש לבחון בזהירות. לאחר אבחון קפדני ובדיקה מעמיקה, ניתן לכרת את הגבנון, תוך התחשבות בזווית הפנים והקרנת גשר האף לקצה האף.

שיטות לביצוע הניתוח

ניתוח פלסטי באזור גשר האף מבוצע לשם כריתת הגבנון, ובחלק מהמקרים משתמש המנתח במילוי שתלים. קיימות שתי דרכים לטיפול ניתוח אף: שיטה קלה להורדת גבנון שאינו גדול היא באמצעות שיוף הגבנון באמצעות פצירה, לאחר הרדמה מקומית.

השיטה השנייה היא כריתת הגבנון כמקשה אחת. הליך זה כרוך בשימוש בסכין לשם חיתוך החלק הסחוסי של הגבנון. שיטה זו מהירה יותר אך יש לבצע אותה רק אצל מנתח מיומן ומנוסה שכן להליך זה קיימים סיכונים שונים, כולל כריתת יתר של גשר האף.

 

Picture of מנחם פישר
מנחם פישר

אתר האינטרנט של המרכז לניתוח אף, הוא מרכז חדשני וראשון מסוגו, שמאגד סביבו מידע רב הנוגע לניתוחי האף השונים. אתר האינטרנט שלנו, באתר אינטרנט ראשון מסוגו, אשר נהגה ונכתב על ידי מיטב המומחים ואנשי המקצוע שפועלים ועובדים למען המרכז לניתוחי אף.

074-7695546

מבצעים מטורפים מבית

מלאו את הטופס ונציג פרופורציה חוזר אליכם עם ההטבות הכי שוות!