ניתוח אף אסתטי

אנחנו יכולים לעזור לכם! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

מבצעים מטורפים מבית

מלאו את הטופס ונציג פרופורציה חוזר אליכם עם ההטבות הכי שוות!

ניתוח אף אסתטיניתוחי אף הם מהניתוחים הפופולאריים ביותר בישראל. מתוכם, הנפוץ ביותר הוא ניתוח אף אסתטי. המספרים מדברים על עשרות אלפי ניתוחי אף אסתטיים בשנה, המתבצעים במגוון רחב של מכונים ומרפאות מתמחות. תורמת לכך העובדה כי העולם שלנו כיום, נאהב או נאהב פחות, מקדש את היופי ומעניק לשלמות ולאסתטיקה תפקיד חשוב. האף, האיבר המרכזי, הממוקם במרכז הפנים, בולט ולפיכך השפעתו על פרופורציות והאסתטיקה של המראה שלנו אדירות. התפקיד אינו נוגע רק לנראות אלא נוגע גם בהיבטים רגשיים ותחושתיים של בטחון עצמי, השפעה על איכות החיים וכו'.

הטכנולוגיה הרפואית המתפתחת, שאת תוצאותיה רואים גם בעולם ניתוחי האף, מאפשרת לכל אחד כיום לבצע את הניתוח במהירות, ביעילות ובנוחות חסרת כאב יחסית. זו הפכה לפרוצדורה שגורה ונפוצה. יחד אם זאת ואולי לאור עובדה זאת, עדיין חשוב ביותר לבחור את המנתח המקצועי ביותר ולערוך עימו את תיאום הציפיות, הבדיקות והתכנון הטובים ביותר, כדי לצאת בסופו של דבר מרוצים ושמחים.

ניתוח אף אסתטי – תחילת התהליך

ניתוח אף אסתטי, בניגוד לניתוחים אחרים ובניגוד לניתוח אף הנדרש עקב צורך רפואי, אינו דורש הפניה של רופא. בסופו של דבר זה החלטה של המטופל עם עצמו. ועדיין, כדאי לשתף בתהליך גורמים נוספים כמו בני משפחה וחברים. מעבר לניתוח עצמו, ראוי לכל אחד לברר האם הוא מוכן מנטלית לניתוח ובעיקר לשינוי שנוצר, גם אם הוא לטובה. גם לרופא המנתח, לזהותו, מקצועיותו ולגישה שלו חשיבות רבה. ניתוח אף דורש תכנון מדויק והערכות נכונה על מנת להגיע לתוצאות מיטביות והתקשורת עם המנתח חשובה מאוד. 

יש להבהיר נקודות מפתח בין המנתח למנותח כגון התוצאות האפשריות והתוצאות הלא רצויות שעלולות לצוץ בעקבות הניתוח, הסוגים השונים והפרוצדורות השונות בניתוח וכמובן המראה אותו נרצה להשיג והאם הוא ישים או רק בגדר חלום. ככל שההסבר יהיה מדויק יותר ותיאום הציפיות יהיה ברור ובהיר יותר – הניתוח ובעיקר תקופת ההחלמה והקבלה של האני החדש על ידי המטופל עצמו תהיה קלה יותר.

פגישת ייעוץ

לקראת ניתוח אף אסתטי, הרופא המנתח יבצע מספר בדיקות רפואיות, בהן בדיקת האף בדגש על מראה האף, חבלות אפשריות, העור וכמובן אבחון של החלקים הנוגעים לנשימה, שחלילה לא יפגעו בעקבות הניתוח. בנוסף, תערך בדיקה מקיפה על גזרת הפנים מתוך רצון ליצור פרופורציה נכונה ואסתטית גם לאחר הניתוח. האף אינו עומד לבדו וגם אם נשנה אותו לצורה שרצינו אך הוא לא ישתלב במראה הפנים הכולל, התוצאה לא תהיה משביעת רצון.

הרופא גם יערוך סידרת צילומים והדמיות וכן יבדוק את ההיסטוריה הרפואית של המטופל ואת מגוון התרופות שמותר או אסור למטופל לקחת, כחלק מתהליך הריפוי. ככלל, חשוב לדעת כי ההחלמה מהניתוח אינה מורכבת, נטולת סיכונים ולרוב קצרה. בדרך כלל, גם לא יישארו צלקות נראות לעין. אולם עלינו להבין, כי תוצאות מיטביות יתקבלו רק לאחר כשנה, כאשר עד לחלוף ימים אלו, האף והרקמות סביבו עוברים תהליך של התאוששות ועיצוב סופי של צורו החדשה.

האפשרויות של ניתוח אף אסתטי

ניתוח אף אסתטי נועד בראש ובראשונה כדי להעניק מראה חדש ויפה לאף אך גם כדי לאפשר לו להיות בפרופורציה ובהלימה למבנה הפנים ולמראה הכללי.  זה לא רק ענין של יופי, זה גם נגיעה בעולם הרגשי של כל אחד דרך דימוי גוף חיובי, הרגשה ותחושה טובה וביטחון עצמי.  באמצעות ניתוח אף אסתטי ניתן לעצב את קצה האף, תוך הגדלתו, הקטנתו או הרמתו, להקטין נחיריים, לתקן אסימטריה באף, ליישר מחיצה וכן לבצע שינויים בגודל האף: החל משינוי אורך האף, הקטנת רוחבו של האף וכן, למרות שזה פחות נפוץ, גם בקשה להגדלת האף. 

חלק נרחב ממקרי ניתוח אף אסתטי נוגעים במה שמכונה גשר האף שלעיתים סובל מגבנון המקנה לו צורה של אף מעוקל או שבור. אגב, לצורך היישור של הגבנון, המנתח ישבור באמת את הגבנון, ימקם מחדש את העצמות ואת הרקמות.

לבחור מנתח מקצוען

ניתוח אף אסתטי נחשב כאמור לאחד מהניתוחים היותר נפוצים ואולם היותו של הניתוח נפוץ כל כך אינה אומרת כי יש לזלזל בו. בסופו של דבר מדובר בניתוח מורכב מאוד. המנתח הפלסטי משמש כפסל כאשר הרקמות והעצמות הם החומר וכל תנועה לא נכונה או שגיאה יכולים לגרום לנזק. זו גם הסיבה מדוע ניתוח אף אסתטי דורש רופא מנתח מקצועי ובעל ניסיון רב. 

אין פנים דומות לפנים אחרות ולכן כל ניתוח או עולם ומלאו ואחר לחלוטין. ועדיין, עין מנוסה ידע וכשרון רב הם ערובה להצלחה. כמובן שכמו בכל ניתוח יכולים להיות תופעות לוואי (במקרה של ניתוח אף אסתטי: נפיחויות, אסימטריה, צלקות, פיגמנטציה בעור באזורים סמוכים, סטית האף ועוד. הפרעה בנשימה – נחשבת למקרה נדיר מאוד) אבל רופא מנוסה, בהכרח, יקנה לכם הרגשה ושלוה ובטחון גדולים יותר בכל הקשור לניתוח.

הגיל להתחיל

מקובל כי ניתוח אף אסתטי יהיה יעיל רק מגיל 16 או 17. במקרה של ניתוח אף בשל סיבות רפואיות כמו קושי בתהליך הנשימה וכד', אין גיל מינימום אבל בכל הקשור לצד האסתטי גרידא של מטרות הניתוח, הוא יהיה לא יעיל לפני גיל זה. עד גיל 16 לערך, הפנים של המתבגר או המתבגרת ממשיכים להתפתח ובעיקר להשתנות. זכרו, כי הניתוח אינו מביא בחשבון רק שינוי של האף אלא השתלבותו המושלמת בכלל הפנים. לכן גם אם נתכנן ונעצב אף מושלם, ברגע שהפנים ישתנו בהמשך החיים, לא נשיג תוצאה זאת. 

חשוב לזכור, כי השינוי בעקבות ניתוח אף אסתטי הוא גדול בכל כך הרבה מובנים ולכן יש להעניק לו חשיבות רבה, גם מבחינה מנטלית וגם מבחינה רפואית. בין אם מדובר בנער בן 17 או אדם בוגר בן 50, ניתוח אף מוצלח יכול לשנות את חייכם מן הקצה אל הקצה.

ד"ר אור בנאל ניתוחי אף

ד"ר אור בנאל ניתוחי אף

ד"ר אור בנאל מייסד המרכז לניתוחי אף בישראל. הפורטל המקצועי ביותר בתחום ניתוחי האף ונושאים נוספים נילווים.

מבצעים מטורפים מבית

מלאו את הטופס ונציג פרופורציה חוזר אליכם עם ההטבות הכי שוות!